וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרב אורי רגב: "שר החינוך זורה חול בעיני קוראיו"

הרב אורי רגב

18.7.2019 / 9:27

הרב עו"ד אורי רגב, לא מקבל את "שינוי העמדה" של שר החינוך רפי פרץ: "עצוב ומטריד מאוד, לא כל כך בהיותו פוליטיקאי בכיר, אלא בשל יומרתו להיות איש חינוך העומד בראש מערכת החינוך הממלכתית"

רפי פרץ בריאיון לדנה ויס וייס החדשות. צילום מסך
רפי פרץ בריאיון לדנה ויס וייס החדשות./צילום מסך

אם בעבר סברנו, למשמע הריאיון של השר הרב רפי פרץ עם דנה וייס בערוץ 12, כי הוא חשוך ומנותק מן המדע המודרני, הרי עכשיו - לאחר קריאת מכתבו למנהלי בתי הספר שפנו אליו - ברור שהוא גם זורה חול בעיני הציבור.

עצוב ומטריד מאוד, לא כל כך בהיותו פוליטיקאי בכיר, אלא בשל יומרתו להיות איש חינוך העומד בראש מערכת החינוך הממלכתית.

דבריו הברורים של הרב פרץ בראיון בנושא טיפולי ההמרה גררו, ובצדק, תגובות ברחבי ישראל ובעולם, משמאל ומימין, לרבות מראש הממשלה. הוא "זכה" לביקורת והסתייגות מכל עבר. כאבו במיוחד התקפות ממחנה הימין, והעובדה כי נהנה מגיבוי רק מחוגים דתיים קיצוניים, והביקורת החריפה של מנהלי בתי ספר ואנשי חינוך, שאותם הוא מתיימר להנהיג בכהונתו כשר חינוך.

והנה, מספר ימים לאחר פרסום הריאיון ותחילת המערכה, מפרסם פרץ מכתב מפורט אל מנהלי בתי הספר, ובו הוא מתנקה מכל אשמה, כאילו הבעיה היא בכך שמנהלי בתי הספר והציבור לא הבינו את דבריו בריאיון, ולפיכך יש צורך בכך שהוא "יסביר להם באופן ישיר" את אשר אמר.

הפגנה מחוץ לביתו של רפי פרץ ביישוב נווה 14 ביוני 2019. בני ואינר
הפגנה מחוץ לביתו של רפי פרץ ביישוב נווה/בני ואינר

אך קורא בעל דעה יסיק את המסקנה ההפוכה. לא זו בלבד ששר החינוך הוכיח כי אינו ראוי לכהונתו כבר ביום שידור הריאיון, וכי רבנותו היא מן הזן הפונדמנטליסטי שאינו מתעניין בעובדות ובמדע, אלא שהוא כנראה סבור שקוראיו אידיוטים וניתן להטעות אותם.

במקום להודות בטעותו ולהתנצל, הוא מעדיף את שיטת הספין, הטשטוש וההטעיה. בכך הוא לא רק מסייע לציבור להבין עד כמה אינו ראוי להנהגה, אלא שהוא ממשיך בחילול ה', שכן כזכור יומרתו אינה רק להובלה פוליטית אלא לנשיאה גאה של דגל האמונה הראויה בקב"ה ובתורתו.

במכתב מנסה פרץ להציג כאילו הריאיון והשאלה הקונקרטית בגינה התחוללה הסערה עסקה בנושא הכללי של נטייה מינית, ואליו הוא התייחס באומרו כי תמיד הקשיב למצוקות שהופנו אליו כאיש חינוך, אך באשר לטיפולי המרה הוא "מעולם לא הציע לעשות טיפולי המרה להם הוא מתנגד נמרצות".

יתר על כן, לדבריו הוא "יודע שטיפולי המרה הם דבר פסול וחמור. זוהי עמדתי והיא אינה משתמעת לשתי פנים. אני מבין שמדובר בטיפול פולשני שאינו תואם את נפש האדם, מסב למטופלים בו יותר סבל מהקלה, ומגיע אף עד כדי סכנת חיים מאובדנות שניתן למנוע".

עוד בוואלה!

עדות: "לא האמינו שאני הומו - שלחו אותי לסרוגייט"

לכתבה המלאה
הרב עו"ד אורי רגב. יח"צ,
"פרץ אינו רק חשוך אלא הוא אף זורה חול בעיני שומעיו וקוראיו". הרב עו"ד אורי רגב/יח"צ

אך למרבה הצער והביזיון ברור כי הוא זורה חול בעיני קוראיו. כל המאזין לריאיון ישמע בעליל כי הוא נשאל באופן ברור וממוקד על טיפולי המרה והאם הוא מאמין שאפשר להמיר אנשים שיש להם נטייה כזאת, ולכך הוא השיב. לא רק שלא אמר כי הוא מתנגד לטיפולים כאלה, אלא שהוא אמר את ההפך: "אני חושב שאפשר וגם עשיתי את זה".

לדבריו, כאשר מגיע אליו תלמיד המבקש את עצתו בנושא הוא "שם בפניו את הנתונים" ואז "עוזב אותו ואומר לו זהו, עכשיו אתה מחליט". היינו - לא זו בלבד שלא אמר למראיינת בתשובה את "עמדתו שאינה משתמעת לשתי פנים" כפי שהוא טוען עכשיו, כי הוא מתנגד לטיפולי המרה ורואה בהם סכנה, אלא שעולה בברור מדבריו כי הוא סבור כי המדובר הוא אך בהחלטה עצמאית של המטופל. כביכול - אם רק ירצה יוכל להשליך נטייה זו מאחוריו.

וכך, בצד ההתנערות כביכול מטיפולי ההמרה, הוא שב וגורס כי "הוא בעצמו יחליט מה טוב לו לאחר ששמע את מגוון העצות והדעות", כאילו המדובר בעצות ודעות שוות משקל, היתכנות וערך מדעי ורפואי.
האם למי מן הצופים יש ספק כי לפונים אליו הוא מציע להחליט להמיר את נטייתם המינית, מנסה לשכנעם כי הדבר אפשרי, ולא מחזק את ביטחונם העצמי ויכולתם להיות נאמנים לנטייתם המינית, אשר לתפיסתו האמונית של השר היא בגדר "תועבה"?

וכך מתברר עתה כי פרץ אינו רק חשוך אלא הוא אף זורה חול בעיני שומעיו וקוראיו. אין לי ספק כי מכתבו לא שכנע אף אחד מנמעניו מנהלי בתי הספר שפנו אליו במחאה, אבל יש להניח כי אף התחזקו בהכרתם כי לא זה האיש הראוי להנהיג את מערכת החינוך בישראל ולעצב את נפשו של הדור הצעיר בישראל.

הרב עו"ד אורי רגב הוא מנכ"ל עמותת חדו"ש - לחופש דת ושוויון

בואו לפייסבוק ולאינסטגרם של וואלה! גאווה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully