וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טרם נקיטת הליכים: קמפיין "נעם" מהוה לשון הרע

עו"ד איריס שינפלד לא הייתה מוכנה לעמוד מהצד, כשקמפיין מפלגת "נעם" עלה לאוויר. אז בזמן שאנחנו דיברנו על זה בפייס, היא העבירה מכתב התראה, בשם עשרות זוגות והורים שנפגעו מהדברים

התראה טרם נקיטת הליכים בגין לשון הרע ודרישת פיצוי והתנצלות - נגד הומופוביה. יח"צ,
התראה טרם נקיטת הליכים/יח"צ

מזה כעשרים שנה פועלת עו"ד איריס שינפלד לקידום זכויות התא המשפחתי של קהילת הלהט"ב. כולנו יודעים שמדובר בקרב לא פשוט, שלא פעם מוכרע בבית המשפט.

המסע אומנם ארוך, אבל שינפלד מתקדמת בו צעד צעד עד לשוויון מלא וצודק - "כפי שראוי בחברה מתוקנת", לדבריה. "מצער אותי מאוד להיחשף למתקפה האלימה והמסיתה, שהחלה נגד הקהילה כולה. אלה מסרים שפוגעים באופן ישיר בכל אחד מהקהילה שיש לו משפחה וילדים, אבל גם בחברה הישראלית בכלל.

בגלל זה החלטתי לבדוק את הדברים, האם אכן מדובר בפרסום תקין ולגיטימי, ובספו של דבר שלחתי שני מכתבים. האחד, התראה טרם נקיטת הליכים בגין לשון הרע ודרישת פיצוי והתנצלות אל ישיבת הר המור, העומדת מאחורי הפרסום והמפלגה, והשני אל חברת "חוצות הזהב - מרקעים", אשר אישרה והעלתה את פרסום הקמפיין".

במכתבים צוין, בין היתר:
"במסגרת האמירות מוצגות בין היתר הסיסמאות: "נעם - להיות עם נורמלי בארצנו", "ישראל בוחרת להיות נורמלית", "גאווה וקניית ילדים או, שהבן שלי יתחתן עם אישה" וכיוצ"ב, בראש חוצות, בשלטי ענק בנתיבי איילון, ברשתות החברתיות ועוד, באופן שלא ניתן להתעלם מהם... ...הדברים האמורים לעיל, משפילים ומבזים והינם בבחינה לשון הרע, הפוגעים בשמם הטוב של מרשיי פגיעה חמורה. לא למותר לציין כי האמירות לעיל פוגעות אף בילידיהם של מי ממרשיי.

בדברים האמורים - אין אמת ויש בהם משום הוצאת לשון הרע, כפי מובנו של מונח זה בחוק איסור לשון הרע, תשכ"ה - 1965."

עו"ד איריס שינפלד - צילום: אילן ספירא. צילום: אילן ספירא,
עו"ד איריס שינפלד/צילום: אילן ספירא

"אנו ממתינים לתגובה מצד מי מהגורמים, כדי להמשיך לפעול נגד ההסתה - לא נשלים עם הלהט"בופוביה ההולכת וגוברת ופוגעת בציבור כולו", סיכמה עו"ד שינפלד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully