נחשף: כך יראה המרכז הגאה החדש של תל אביב

עיריית תל-אביב-יפו חשפה, אמש, את המרכז הגאה החדש שיבנה בתל אביב, בהשקעה של 30 מיליון שקלים. "תל אביב יפו היא מודל לישראל שאנחנו רוצים, להט"בים מרגישים מאוימים והשלטון שותק", אומרת עו"ד מיכל עדן, חברת מועצת העיר לשעבר

ליאור נאור
אירוע חשיפת המרכז הגאה החדש של תל אביב. (אירוע חשיפת המרכז הגאה החדש של תל אביב.)

לאחר עשר שנות פעילות המרכז הגאה של עיריית תל-אביב-יפו הוא כבר מזמן אחד הסמלים של הקהילה הלהט"בית בעיר וחלק בלתי נפרד מארגוני הקהילה הפועלים לקידום שוויון ומניעת אפליה.

אמש, יציגו עיריית תל-אביב-יפו, מחזיק תיק הגאווה במועצת העיר איתי פנקס-ארד ומנהל המרכז הגאה אביהו מיזן את המרכז הגאה המחודש שיקום במתחם גן מאיר בשנה הבאה.

המרכז יתפרש על פני 2170 מטר, יכלול 5 קומות, 8 חדרי סטודיו ופעילות, מתחם רפואי מורחב, מועדון גמלאים, אודיטוריום ובו 200 מקומות ישיבה, בית קפה, מרפסת פתוחה, חלל תצוגה ועוד. מדובר באחד המרכזים הלהט"בים הגדולים בעולם ובין הבודדים שנתמכים באופן מלא על ידי רשות מקומית. בהקמתו הושקעו כ-30 מיליון שקלים.

עוד בוואלה! NEWS

הגיע הזמן לברר: האם באמת צריך "לאכול בשביל שניים" בהיריון?

לכתבה המלאה
המרכז הגאה החדש של תל אביב. הדמייה. (צילום: המרכז הגאה החדש של תל אביב. הדמייה. יח"צ)

תהליך עיצוב התוכן והגדרת הצרכים במרכז הגאה החדש נעשו תוך שיתוף ציבור גם בקרב חברות וחברי הקהילה הלהט"בית וגם בקרב תושבי השכונה שהפכו את המרכז הגאה לאחד המקומות השוקקים והפעילים לאורך כל שעות היום.

אדריכלי הפרויקט בהובלת אדר אופנהיים ביקשו לשלב את הטבע העירוני של גן מאיר בבניין החדש ולהקרין את הפעילות שנעשית בתוכו - גם אל היושבים במתחם הגן. המרכז החדש נועד לענות על שורה ארוכה של צרכים קהילתיים שהתפתחו בעשור האחרון, כמו גם לקהלים מגוונים מאוד מבחינה גילאית ומבחינת הזהות הלהט"בית.

בדצמבר הקרוב צפויה הפסקת פעילותו הנוכחית של המרכז במשכנו הנוכחי ומעבר לפעילות בבית העיר הלבנה בכיכר ביאליק ובמוקדים נוספים בעיר. במהלך אפריל 2020 יחל תהליך הבינוי של המרכז החדש.

המרכז הגאה החדש של תל אביב. הדמייה. (צילום: המרכז הגאה החדש של תל אביב. הדמייה. יח"צ)

רון חולדאי ראש עיריית תל-אביב-יפו: "בתוך אקלים חברתי שהולך ומקצין ועל רקע מקרי האלימות כלפי הקהילה הגאה לאחרונה, הרחבתו של המרכז הגאה הכרחית; לא רק בגלל הביקוש שגדל בעשר שנות קיומו, אלא גם בשל האמירה הברורה שהעיר שלנו היתה ותשאר בית איתן לקהילה ומגדלור לסובלנות וקבלת השונה".

איתי פנקס ארד, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הלהט"ב בעירייה: "אנחנו גאים להוביל את הפרויקט הלהט"בי הגדול במדינה. לפני 15 שנה יזמנו סקירה מקיפה של צרכי הקהילה הלהט"בית בעיר והגענו למסקנה שיש מקום, נחיצות ותפקיד חברתי למרכז עירוני להט"בי ראשון בישראל. המרכז הגאה הפך לסמל וללב הפועם של הקהילה, הוא מושך אליו נוער וצעירים, משפחות טריות, וגמלאים. הצרכים התפתחו, הקהילה התפתחה ועכשיו גם המרכז הגאה מתפתח, מרחיב את המענה והשירותים ומאפשר לנו לפגוש את הקהילה הלהט"בית כמעט בכל תחומי החיים".

אביהו מיזן, מנהל המרכז הגאה: "הקמת המרכז הגאה של עיריית תל-אביב-יפו חוללה שינוי דרמטי בקהילה הגאה. המרכז הוא לא רק מקום פיזי אלא קודם כל רעיון. הוא עוסק בתהליכים ארוכי טווח של בניית קהילות ושל שינוי במעמד הקהילה לצד פיתוח שירותים ופרויקטים, קידום יוזמה, שותפות ומעורבות חברתית, אירועי תרבות ושירותי סיוע וייעוץ. חברות וחברי הקהילה לקחו חלק בעיצוב התוכן למרכז החדש ומוזמנים ולהשפיע גם במהלך הבניה על התכנים והפעילויות העתידיות של אחד המרכזים המרשמים בעולם".

המרכז הגאה החדש של תל אביב. הדמייה. (צילום: המרכז הגאה החדש של תל אביב. הדמייה. יח"צ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully