פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כולם בארון של טל רמון: חטטני או ענייני?

   החשיפה של טל רמון כי הוא כביסקסואל עוררה הרבה שיח והתעניינות תקשורתית. הסיקור העניין אף זכה לביקורת ברשתות החברתיות: האם ההתעסקות בנושא, החיטוט באינסטגרם ופרסום תמונות שלו בלי חולצה מוגזמים? בואו לא ניתמם, טוב?

   כולם בארון של טל רמון: חטטני או ענייני?
   בימוי ועריכה: יהונתן טלמור וניר פורטיאנסקי צלם: תום גולדווסר

   בימים האחרונים קבוצות פייסבוק וחברי קהילה רבים מדברים על היציאה מהארון של טל רמון כביסקסואל. בראיון שנערך עמו ב"ידיעות אחרונות" ופורסם ברביעי האחרון, חשף רמון כי הוא "נמשך גם לגברים", וכי "מערכת יחסים עם גבר היא גם רלוונטית עבורו". בהמשך הוסיף כי קיבל תמיכה מלאה ממשפחתו.

   וכך, לצד הכתבה המלאה וראיונות עם טל, עלתה סדרת כתבות נפרדת, שהתעסקה במיניות שלו. הדגש המרכזי הוא על כך ש"סוף-סוף" ניתן לחשוף את העובדה שהוא וחן אהרוני, שהזדהה גם הוא כביסקסואל יצאו לתקופה, ואת הכתבות האלה ליוו התמונות היותר חשופות של טל, מעמוד האינסטגרם האישי שלו.

   עד מהרה התעורר שיח סביב הסוגיה הזו - האם ראוי לקדם את האייטמים הללו בתמונות של טל רמון בלי חולצה ואף בתחתונים? האם זה מכבד? איפה הבושה? אז בואו נעשה סדר ונגיד שלמטבע הזה יש שני צדדים, ונראה שכל אחד מכיר אותם היטב.

   ראשית, לא נראה שטל מתבייש במשהו (ותכלס, גם אין לו סיבה). כן, הוא מצטלם בלי חולצה לאינסטגרם (כמו כל אחד מאיתנו) ולא מתבייש בזה. גם בקליפים אותם הוציא, כמו למשל לשיר 'עורב שחור', יש לא מעט צילומים בלבוש חלקי. באופן כללי, נראה המוזיקאי בן ה-29 מרגיש מאוד בנוח עם הגוף שלו.

   האם זה אומר שאנחנו, ככלי התקשורת צריכים "למנף" דווקא את הפוטג'ים האלה? התשובה העקרונית היא לא, אבל כולנו יודעים איך העולם הזה עובד (ונראה שגם טל יודע). כן, להראות טוב זה לא הדבר הכי חשוב בעולם, אבל זה תמיד עוזר. כן, אם בעזרת תמונה "לבושה" שלך תצליח להעביר מסר ל-10,000 איש, עם תמונה בלי חולצה תגיע, כפי הנראה, ל-20,000 ויותר

   לא נעים להודות בזה, לא נעים להגיד את זה, אבל ככה זה עובד. טל יוצר מוזיקה מגיל 13, אבל נדמה לי דווקא עכשיו מספר העוקבים שלו באינסטגרם הולך לגדול. האם "זו החשיפה" לה פילל? נראה שלא. האם הוא סובל ממנה? גם פה, בטווח הארוך, נראה שלא. נכון שהכתבות האלה יישארו לנצח ברשת, אך בסופו של דבר האייטמים ה"צהבהבים" יצאו מסדר היום, ונשאר עם האדם עצמו, עם מבחן "העניין" האמיתי.

   אם אתה מעניין - החשיפה, הבאזז וכן, גם עור חשוף יכולים לעזור לך להגיע ליותר קהל. אבל אם יתגלה שאין יותר מידי "תוכן" בתוך האריזה היפה, בטווח הארוך, גם תמונה בלי חולצה או תחתונים לא תעזור. אז בואו לא נצטדק. יש לא מעט אנשים בעולם שעשו קריירה מתמונות בבגדי ים. בסופו של דבר חובת ההוכחה, כיוצר, תהיה על טל, והוא זה שיהיה צריך להמשיך ליצור ולשמור את עצמו בתודעה. ועד שזה יקרה, כמה תמונות מהאינסטגרם לגמרי לא יזיקו.

   צילום מסך מתוך הקליפ "עורב שחור" (צילום מסך)
   צילום מסך מתוך הקליפ "עורב שחור"
   View this post on Instagram

   Chillin wit some cactus ? Have a great week!

   A post shared by Tal Ramon (@talramon) on