וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האגודה למען הלהט"ב נגד פרס ישראל לרב יעקב אריאל

האגודה למען הלהט"ב עתרה לבג"ץ נגד הענקת פרס ישראל לרב שקרא להחרים להט"בים: "להחזיר את ההמלצה על זכייתו בפרס ישראל לדיון חוזר בוועדה"

לאחר ההחלטה להעניק את פרס ישראל בתחום הספרות התורנית לרב יעקב אריאל, שאמר כי "הומואים הם נכים" וכי עדיף לא להשכיר דירה לזוג לסביות, האגודה למען הלהט"ב עתרה היום לבג"ץ בבקשה להחזיר את ההמלצה להעניק את הפרס ישראל לרב אריאל לדיון חוזר בוועדת הפרס. זאת לאחר שחברי הוועדה לא היו מודעים לאמירות הקשות של הרב בנוגע לקהילת הלהט"ב.

בעתירה שהוגשה היום ע"י עוה"ד עידן סגר וכרמל בן צור נכתב: "לאחר שפורסמה ההחלטה להעניק לרב אריאל את פרס ישראל לשנת תש"ף, דווח באמצעי התקשורת כי לפחות חלק מחברי הוועדה לא היו מודעים להתבטאויותיו הקשות עת ישבו על המדוכה, וממילא - לא ייחסו להן משקל בגיבוש ההמלצה. אחד מחברי הוועדה אף ציין בריאיון לכתב גלי צה"ל, כי אם אמירות אלו אכן נאמרו על ידי הרב אריאל, הרי שיש להחזיר את ההמלצה על זכייתו בפרס ישראל לדיון חוזר בוועדה.

עוד נכתב "התבטאויותיו של הרב אריאל, אינן מתמצות בביטוי "עמדת ההלכה" בסוגיות של נטיה מינית ותא משפחתי. אלו התבטאויות בוטות ומשתלחות, המטילות דופי בקבוצת אוכלוסיה הנוטלת חלק מלא בהווי החברה הישראלית. הן פוצעות בנפשם של חברי קהילת הלהט"ב ובפרט בנפשם של קטינים המשתייכים לקהילה זו, ושל כאלה החסרים תמיכה חברתית ונפשית מספקת. התבטאויות אלו חורגות ממרחב השיח הציבורי התקין והמכבד, ודאי כזה המצופה מאדם האמור לקבל את פרס ישראל".

הרב יעקב אריאל מכחיש שיתמודד לרבנות הראשית. עומר מירון
הרב יעקב אריאל מכחיש שיתמודד לרבנות הראשית/עומר מירון

הילה פאר, יו"ר האגודה למען הלהט"ב:
"להשתלח באוכלוסיה שלמה בחברה בישראל ולקרוא להחרים אותה זה לא חופש הביטוי אלא הסתה. לא יתכן שמדינת ישראל תעניק את הפרס היוקרתי והחשוב ביותר לאדם שבוחר בדרך ההסתה והאלימות. לאחר שהתברר שחברי וחברות וועדת הפרס לא היו מודעים לאמירות, אנחנו דורשים להחזיר ההחלטה לדיון חוזר לוועדת הפרס".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully